Dantų protezavimas Vilniuje

Kas yra dantų protezavimas?

Tai smarkiai karieso ar nudilimo pažeistų, pakeitusių spalvą bei trūkstamų dantų atkūrimas netiesioginėmis restauracijomis, atstatant kramtymo funkciją  ir estetinę išvaizdą.

Dantų protezus galima išskirti į dvi grupes:

  1. Fiksuoti protezai
  2. Išimami protezai

MŪSŲ KLINIKOJE TEIKIAMOS IŠ TLK (TERITORINIŲ LIGONIŲ KASŲ) KOMPENSUOJAMOS DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGOS: 

– SENJORAMS, SULAUKUSIEMS PENSIJINIO AMŽIAUS; 

– NEPILNAMEČIAMS PACIENTAMS IKI 18M. AMŽIAUS;

– NEĮGALUMĄ TURINTIEMS PACIENTAMS; 

Fiksuoti protezai

Tai ant savų dantų (cementuojami) arba implantų (prisukami) tvirtinami protezai, kurie yra neišimami iš burnos. Tokiais protezais maksimaliai atstatoma kramtymo funkcija, komfortas ir išvaizda.

Fiksuotiems protezams priskiriama:

Tai ypač plonos bemetalės keramikos plokštelės, naudojamos priekinių dantų srityje. Tai konservatyvus protezavimo būdas, leidžiantis minimaliai nušlifuojant priekinį dantų paviršių astatyti pakitusią dantų spalvą, formos defektus, skilimus. Laminatės yra pranašesnis dantų estetikos atstatymas už plombavimą, nes jos yra dimensiškai stabilios, nekeičia spalvos, nepraranda blizgesio, dėl didelio tikslumo užtikrina mažesnį apnašo kaupimąsi ir antrinio ėduonies riziką.

Tai iš bemetalės keramikos gaminamos dalinės, ne visą danties paviršių dengiančios restauracijos, naudojamos dideliems dantų defektams atstatyti. Užklotai leidžia itin tiksliai atstatyti danties paviršių anatomiją bei funkciją.

Tai visą, labai smarkiai pažeisto danties paviršių dengiančios restauracijos, naudojamos nesant galimybės dantį atstatyti konservatyvesniai būdais.

  • Metalo keramikos vainikėliai – sudaryti iš viduje esančio metalo karkaso ir išorėje esančios keramikos apdailos. Šios restauracijos yra labai tvirtos ir tikslios, tačiau nepraleidžia šviesos, ir gali sukelti nenatūralumo įspūdį bei dantenų patamsėjimą ties vainikėlio kraštu.
  • Cirkonio oksido keramikos vainikėliai – funkciniu tvirtumu metalo keramikai nenusileidžiančios restauracijos, kurių vidinis karkasas yra šviesus, taip pat didesnis laidumas šviesiai leidžia atkurti natūralesnį estetinį danties vaizdą.
  • Bemetalės (stiklo) keramikos vainikėliai – tai iš presuotos arba sluoksniuotos keramikos gaminamos restauracijos, pasižyminčios tvirtumu bei maksimaliomis estetinėmis savybėmis, dėl savo laidumo šviesai labiausiai artimos natūraliam dančiui.

Tai trūkstamą dantį leidžianti atstatyti restauracija, kuomet nušlifuojami defektą ribojantys dantys ir sujungiami su tarpine dalimi. Tai šiek tiek pigesnė alternatyva nei dantų implantacija, tačiau neišvengiamai žalojanti gretimus, (kartais visiškai sveikus) dantis, kuriems tenka padidintas kramtymo krūvis, apsunkinamas jų išvalymas, galintis nulemti prastą protezo prognozę ateityje.

Nesant savų dantų, fiksuoti protezai yra tvirtinami burnoje implantų pagalba. Ant implantų galima protezuoti tiek pavieniais vainikėliais, tiek tiltiniais protezais, tiek ištisinėmis hibridinėmis konstrukcijomis, atstatančiomis visus netektus dantis.

Išimami dantų protezai

Tai protezai, kurie yra išimami iš burnos. Naudojami tuomet, kai yra netekta 3 ar daugiau dantų arba visos galinių dantų grupės, nesant fizinių ar finansinių galimybių atlikti dantų implantaciją bei kaip laikinas dantų protezavimo variantas prieš implantaciją.

Pagal apimtį skirstomi į:

  • Dalinius išimamus protezus (kai dar yra likusių atraminių dantų);
  • Pilnus išimamus protezus (kai nėra likusių dantų);

Išimami protezai yra ne tokie patogūs kaip fiksuoti, ne taip kokybiškai atstato kramtymo funkciją. Kiekvienam pacientui reikalingas adaptacinis laikotarpis, kuris gali būti įvairios trukmės, nes pradžioje gali pasireikšti pykinimas, padidėjęs seilėtekis, kalbos sutrikimas, gleivinės nuospaudos. Ilgainiui šie nemalonūs pojūčiai išnyksta.

Išimamų dantų protezų grupės:

  • Plokštelė – dalinis arba pilnas išimamas dantų protezas, sudarytas iš plastmasinės bazės, plastmasinių dantų bei kabliukų, kuriais fiksuojamas už dantų. Šis dantų protezavimas atkuria tik iki 25-30% žmogaus kramtymo efektyvumo. Dalinės plokštelės gali būti ir elastinės, jos yra minkštesnės, patogesnės pacientui dėvėti ir estetiškesnės dėl plastmasinių fiksatorių vietoje metalinių kabliukų.
  • Lanko atraminis protezas – išimamas protezas sudarytas iš metalinio/plastmasinio karkaso bei plastmasinių dantų ir dantenų. Tvirtesnis, dengiantis mažiau gleivinės ir žymiai stabilesnis dėl tvirtų fiksacijos elementų už paprastą plokštelę. Šis dantų protezavimo būdas reikalauja tam tikro likusių dantų kiekio ir jų būklės.
  • Plokštelė ant implantų – mažiausiai ant 2 implantų tvirtinamas išimamas dantų  protezas. Tvirtinama specialių rutulinių fiksatorių (lokatorių) arba metalinės sijos pagalba. Šie dantų protezai pasižymi geresniu stabilumu burnoje už paprastus išimamus protezus.

D.U.K. Dantų protezavimas

Kam reikalingas dantų protezavimas?
Dantų protezavimas atliekamas siekiant atstatyti labai smarkiai pažeistų dantų tvirtumą arba jau pašalintus dantis – taip atkuriant visavertę žmogaus kramtymo funkciją ir estetinę šypsenos išvaizdą. 
Ar protezuoti dantys atrodys natūraliai?
Dantų protezavimui mūsų klinikoje yra naudojamos aukštos kokybės bemetalės keramikos medžiagos, užtikrinančios natūralią dantų išvaizdą ir estetiką. 
Ar galima pasirinkti protezuojamų dantų spalvą?
Taip, pacientai gali pasirinkti norimą spalvą pagal standartinį spalvų raktą, tačiau atliekant pavienių dantų protezavimą kaip pagrindinis rodiklis spalvos parinkimui tarnauja gretimi natūralūs dantys. 
Ar galimas protezavimas visiškai nebeturint dantų?
Taip – tokiais atvejais galimas protezavimas pilnais išimamais protezais (plokštelėmis) arba fiksuotais neišimamais protezais, tvirtinamais ant į žandikaulį įsriegtų implantų.
Ar su išimamais protezais įmanoma valgyti?
Taip, tačiau išimami protezai gali atkurti tik 25-50% buvusio natūralių dantų kramtymo pajėgumo, todėl tikrai labai kieto maisto valgyti negalėsite.   
Neišimami protezai ant dantų ir implantų užtikrina 100% buvusio natūralių dantų kramtymo pajėgumo, todėl galima valgyti ir itin kietą maistą. 
Kiek tarnauja dantų protezai?
Kokybiškai suprotezuoti savi dantys ar dantys ant implantų gali tarnauti ilgą laiką, o galbūt ir visą likusį gyvenimą. Tačiau tokioms sąlygoms įvykdyti neužtenka viską techniškai teisingai atlikti gydytojui odontologui ir protezus gaminančiam technikui. Didelė sėkmės dalis – paciento rankose. Esant nekokybiškam dantų valymui, nesilankant periodiniams profilaktiniams vizitams, nesilaikant gydytojo nurodytų protezų priežiūros ir naudojimo instrukcijų, galimos įvairios komplikacijos. 
Kaip ir savi natūralūs dantys – protezuoti dantys taip pat ilgainiui dėvisi, gali nudilti, atskilti, lūžti. 
Išimamiems dantų protezams normalus tarnavimo laikas 3 – 5 metai. Kadangi laikui bėgant burna keičiasi (nyksta kaulas, plonėja dantenos), reikalingos periodinės išimamų protezų pataisos arba perdarymas. 
Domina dantų protezavimas Vilniuje? Kreipkitės konsultacijai ir atsakymsime į Jūsų klausimus!

Gytis Perveneckas

Gyd. odontologas

Turite klausimų, susijusių su dantų protezavimu?

Susisiekite su mumis arba atvykite į kliniką ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus!

Apsilankykite

Mūsų komanda visada pasiruošusi Jums padėti.
Jūsų komfortas yra mūsų prioritetas!