Kas yra endodontinis gydymas?
Endodontinis gydymas – tai danties šaknyse esančių kanalų išvalymas ir užpildymas. Šis gydymas dažniausiai atliekamas, jei:
Priklausomai nuo klinikinės situacijos (gyvybinga pulpa ar ne), skiriasi paciento patiriami simptomai, paūmėjimai gydymo metu bei danties gydymui reikalingų vizitų skaičius. Atliekant procedūrą, rankinių ar mašininių instrumentų bei specialių medikamentų pagalba yra mechaniškai ir chemiškai pašalinama šaknies kanaluose esanti pulpa.
Neatliekant endodontinio gydymo negyvybingos pulpos atveju, rizikuojama infekcijos plitimu iš danties į apie šaknies viršūnę esančius audinius, įvairių veido-žandikaulių srities uždegimų išsivystymu.
Užtikrinti endodontinio gydymo sėkmei, labai svarbus yra savalaikis šaknų kanalų sistemos hermetizavimas atstatant danties vainiką nuolatiniu užpildu – kompozito plomba, o esant didesniems defektams – protezuojant užklotu ar vainikėliu.
Tai yra pakartotinis šaknų kanalų gydymas. Dažniausiai šis gydymas atliekamas jei:
Dažniausiai šios procedūros metu yra naudojamas mikroskopas, siekiant padidinimo pagalba kokybiškai iš šaknų kanalų pašalinti seną užpildo medžiagą ar atsidalinusius instrumentus.
Susisiekite su mumis arba atvykite į kliniką ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus!
Ne, gydymo metu yra naudojamas vietinis nuskausminimas todėl pacientai gali būti ramūs, jog neskaudės. Kai gydomo danties „nervas” jau yra negyvybingas, net ir nenaudojant nuskausminamųjų, pacientai nejaučia skausmo.
Deja, negyvybingi dantys po kanalų gydymo nuo 3 iki 6 kartų dažniau lūžta ar skyla lyginant su gyvybingais dantimis, tad jei po lūžio dantis yra pažeistas neatstatomai, jo šalinimas gali būti neišvengiamas.
Taip pat, jeigu šaknų kanaluose yra itin atsparūs gydymui mikroorganizmai, gydymas gali būti nesėkmingas ir vis tiek pasibaigti danties šalinimu.
Negyvybingame dantyje nėra kraujotakos ir inervacijos, dėl to danties audiniai nėra aprūpinami maisto medžiagomis ir dantis tampa daug trapesnis. Taip pat sutrinka danties proprioreceptorika – žmogaus smegenys „nesupranta”, jog dančiui tenka didesnis krūvis negu jam atrodo ir ilgainiui padidėjęs krūvis gali nulemti komplikacijas. Estetiniu požiūriu – negyvybingo danties vainikas negrįžtamai patamsėja ir gali skirtis nuo kitų dantų.
Turite klausimų dėl šaknų kanalų gydymo? Kreipkitės konsultacijai – atsakysime!
Susisiekite su mumis arba atvykite į kliniką ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus!
Mūsų komanda visada pasiruošusi Jums padėti.
Jūsų komfortas yra mūsų prioritetas!
Pr 08:00 – 20:00
An 08:00 – 20:00
Tr 08:00 – 20:00
Kt 08:00 – 20:00
Pn 08:00 – 20:00
Š pagal susitarimą
S nedirbame