Dantų Rovimas Vilniuje

Kas yra Dantų Rovimas?

Tai chirurginė procedūra, kurios metu visiškai suardoma jungtis tarp danties ir jį juosiančio kaulo.

Dantų šalinimo priežasčių yra daugybė. Procedūra atliekama tik gydytojui kliniškai ir  rentgenologiškai įvertinus konkrečią situaciją. Visada, kai tik yra racionalu ir įmanoma, stengiamasi išsaugoti savą dantį.

Dantų rovimo Kaina

 

Periodontologinio (paslankaus) danties rovimas30
Danties šaknies šalinimas40 – 80
Nepilnai išdygusio protinio danties rovimas 100
Neišdygusio (retinuoto) protinio danties šalinimas120 – 150
Incizija (pūlinio atvėrimas)20
Žaizdos siuvimas10
Alveolito tvarstymas20
Danties šaknies viršūnės rezekcija 250 

Dantų rovimas: pagrindinės šalinimo priežastys

Dantų rovimas arba kariesas yra danties emalio ir dentino sunaikinimas dėl bakterijų veiklos. Yra keletas priežasčių, kodėl gali atsirasti dantų rovimas:

  1. Bakterijos: Bakterijos burnoje, ypač Streptococcus mutans, gali išskirti rūgštis, kurios erozuoja dantų emalį ir sukelia kariesą.

  2. Netinkama burnos higiena: Neteisinga dantų šepetėjimo technika arba nepakankama dantų šepetėjimas gali lemti bakterijų kauptis ant dantų paviršiaus.

  3. Maisto įpročiai: Daugelyje maisto produktų yra cukraus, kuris skatina bakterijų dauginimąsi ir rūgščių išsiskyrimą. Cukraus ir angliavandenių vartojimas gali prisidėti prie dantų rovimo.

  4. Dantų struktūra: Kai kurie žmonės gali turėti genetinį polinkį į dantų rovimą dėl jų emalio struktūros ar kitų dantų ypatybių.

  5. Dantenų retrakcija: Dantenų retrakcija, kai dantenos atsitraukia nuo dantų paviršiaus, gali palikti dantis jautrius ir pažeidžiamus bakterijoms.

  6. Rūkymas ir alkoholio vartojimas: Rūkymas ir didelis alkoholio vartojimas gali sumažinti seilės gamybą, todėl sumažėja natūralus burnos karieso apsauginis procesas.

  7. Sausumas burnoje: Sausa burna gali būti susijusi su tam tikromis ligomis ar vaistų vartojimu ir prisidėti prie dantų rovimo.

  8. Amžius: Su amžiumi dantų emalio sluoksnis gali tapti plonesnis ir labiau jautrus dantų rovimui.

Siekiant išvengti dantų rovimo, svarbu laikytis geros burnos higienos praktikų, reguliariai lankytis pas stomatologą, mažinti cukraus vartojimą ir vengti kenksmingų įpročių, tokios kaip rūkymas.Jei domina dantų rovimas paslaugas kreipkitės į mūsų specialistus.

Gytis Perveneckas

Gyd. odontologas

Aurimas Sudeikis

Gyd. burnos chirurgas

Turite klausimų, susijusių su dantų šalinimu?

Susisiekite su mumis arba atvykite į kliniką ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus!

Apsilankykite

Mūsų komanda visada pasiruošusi Jums padėti.
Jūsų komfortas yra mūsų prioritetas!